واز: ییلاقی جنگلی آنسوی ابرها

0

 

اگر به دنبال یکی از ییلاق های جنگلی بکر هستید می توانید از واز دیدن کنید ، این جنگل در استان مازندارن واقع شده است و راه های زیادی دارد. راه خاکی جنگل واز شهرستان نور و شهر توریستی چمستان ، از بین درختان سرسبز عبور می کند که هر کدام دارای پستی و بلندهای خاصی می باشد که گذر کردن از این مکان بسیار لذت بخش خواهد بود.

جنگل واز بخشی از جنگل های هیرکانی محسوب شده که عمر درازی دارد ، در دومین ماه پاییز پر از رنگ های زیبا شده و جلوه خاصی به آن منطقه می بخشد. جنگل واز توسط روستاهای نوجمه ، رودبارک و ایزوا احاطه گشته است. شما می توانید برای دیدن زیبایی های این جنگل در فصل پاییز به سراغ آن بروید.

واز یکی از روستاهای بکر چمستان می باشد که جاده ی این جنگل بی نظیر از شهر چمستان شروع می شود و بعد از گذر حدود 3 کیلومتر به سمت راست به سمت کوهپایه می رود و دارای آب و هوای عالی می باشد. مسیر این جنگل حدود 80 کیلومتر است و از درخت های راش ، افرا و بلوط پوشیده شده است. هوای جنگل بسیار خنک می باشد و در فصل زمستان پوشیده از برف است. در هنگام رانندگی در این جاده باید مواظب باشید چرا که اکثر اوقات دارای جاده مه گرفته و نمناک می باشد. حتما در زمان مناسب به جنگل ییلاقی واز سفر کنید چرا که بسیار لذت بخش است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.